Mimar Kemal İlköğretim Okulu
Adres: Yeni Baraj Mahallesi - Hacı Ömer Sabancı Caddesi - Seyhan - Adana
Telefon: 0322 225 99 47
Fax     : 0322 225 92 84
Sizde bu okulla ilgili fotoğraf varsa paylaşmak isterseniz: Tıklayın
Copyright 2008 Ó Commander Bilgisayar Video Kayıt ve Montaj Stüdyosu. All rights reserved. - www.adanavideo.com
w3c
       MLO kapsamı içinde çalışmalarımızı sürdürmektedir.MLO’ nun özüne uygun olarak iş atölyeleri, resim,iş teknik ,ev ekonomisi,tarım odaları,öğretmen çalışma odaları ve rehberlik servisi mevcuttur.Ayrıca idari odalar,memur odası bilgisayarlarla donatılmıştır.

       Mimar Kemal ilköğretim okulu merkezi sistemle ısıtma ve soğutma mevcut olup yeni binamız klima sistemiyle donatılmıştır.Sınıflarımız merkezi görsel ve işitsel yayın sistemiyle öğrencilerimiz ders yapmakta ve çeşitli aktiviteleri yerine getirmektedir.

       2002-2003 eğitim öğretim yılının başında velilerin katkılarıyla kütüphanemiz yeniden düzenlenip bilgisayarla donatılıp işlevini sürdürmektedir.

       Mimar Kemal ilköğretim okulu Ö G Y E çalışmaları doğrultusunda fiziki alan ekibi 2002-2003 eğitim öğretim yılında okul bahçesi renkli karolarla düzenlenerek daha güzel ve temiz olmasını sağlamıştır.Yine aynı alan okulun batı bölümüne öğrencilerimizin yağmurdan ve güneşten korunmaları için sundurma yapılmıştır.

       2002-2003 eğitim öğretim yılı içinde ana sınıfları yeniden düzenlenerek iki sınıf ve dört şube olarak eğitim öğretimi sürdürmektedir.

       2003-2004 eğitim öğretim yılında her sınıfa bir bilgisayar kampanyasıyla tüm şubelerimiz bilgisayar alarak eğitim öğretimini sürdürmektedir. Her geçen gün çağdaş bir eğitimi amaç edinen Mimar Kemal İlköğretim Okulu ismini ünlü Türk mimari Mimar Kemalettin’ den almıştır.

       2004/2005 Eğitim öğretim yılında okul çok amaçlı salonuna iki tane salon tipi klıma taktırılarak öğrencilerimizin daha aktif şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

       2004/2005 Eğitim Öğretim yılında öğrencilerimizin Beden Eğitimi Derslerinde kullanımını sağlamak için soyunma odaları yeniden düzenlenmiştir.

       Mimar Kemal ilköğretim okulu'nun Resim Odası, Ev Ekonomi odası, İş Teknik , Ticaret ve Revir yeniden revize edilerek daha verimli kullanımı sağlanmıştır.

       Mimar Kemal ilköğretim okulu kütüphanesi Öğ. Ahmet Çetin, Duygu SARA ve kütüphanecilik kolunun çabalarıyla yeniden düzenlenerek öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Mimar Kemal İlköğretim Okulu
Mimar Kemal ilköğretim okulu 1966 yılında zemin kat olarak inşa edilmiş, inşaatın zamanında bitirilememesi nedeniyle kayıtlı öğrenciler bir süre Ahmet Karabucak İlkokulu’nda eğitim görmek zorunda kalmış, okul inşaatının tamamlanması ile aynı yıl okulumuz fiilen eğitim öğretim faaliyetine başlamıştır.

       Mimar Kemal ilköğretim okulu MLO Kapsamına alınması ile 1994-1995 eğitim öğretim yılında büyük bir onarım geçirmiş(kapı ve pencereleri yenilenmiş ve merkezi ısıtma-soğutma sistemi kurulmuştur.1.Yarı yıl tatiline kadar Emine Sapmaz ve Nigahi Soykan İlköğretim okullarında eğitim öğretimini sürdürülmüştür.

       Mimar Kemal ilköğretim okulu 2000 yılında güney bahçe tarafına 4 katlı ek bina yapılmıştır.Ek binamız da her katta 4 sınıf ve öğretmen odaları,rehberlik servisi ve idari odalar mevcut olup hizmet vermektedir.