EL YAZISI FONTU
Copyright 2008 Ó Commander Bilgisayar Video Kayıt ve Montaj Stüdyosu. All rights reserved. - www.adanavideo.com
w3c
     Bilgisayarınızda el yazısı yazmak için bir çok font bulunmaktadır. Ama bunlar temel olarak yabancı fontlardan yani karekter kümelerinden çevrildiği için ğ ş gibi bizim alfabemize özel karakterleri garip yazarlar.
     Size aşağıda vereceğimiz el yazısı fontu dosyası ile tam anlamıyla el yazısı biçiminde bilgisayarınızda yazı yazabileceksiniz. Böylece öğretmeniniz size "el yazısı biçiminde şu şiiri bilgisayarda yazdırıp getirin" dediğinde hiç zorlanmayacaksınız.
     Dosyayı bilgisayarınıza indirdikten sonra, bilgisayarın C bölümünde Windows klasörünün içinde bulunan Fonts klasörüne kopyalayın (C:\WINDOWS\Fonts). Daha sonra word pad veya office word'de fontlar bölümünden "EL YAZISI adanaokullari.com" yazan fontu seçip Türkçe El Yazısı yazmaya başlayın.

Dosyayı buradan indir

Not: Eğer C:\WINDOWS\Fonts bölümüne bu dosyayı kopyaladığınız halde word'de EL YAZISI diye bir seçenek göremiyorsanız, bilgisayarınız bu font'un çalışmasını engellemiş demektir. Bunun için indirdiğiniz bu dosyanın üzerine gelin ve sağ tıklayıp oradan engellemeyi kaldır seçeneğini seçin.