ÖZEL YENİ CİHAN İLKÖĞRETİM OKULU
Adres:   Reşatbey Mahallesi - Ordu Caddesi (İmam Hatip Lisesi Yanı) -  Seyhan - Adana
Telefon: 0322 456 24 78
Fax     : 0322 456 24 79
Sizde bu okulla ilgili fotoğraf varsa paylaşmak isterseniz: Tıklayın
Okulumuz 1951 Tarihinde  Hayırlı İşler Yaptırma ve Devam Ettirme Derneği tarafından yaptırılmış ve bu tarihten 2004 yılına kadar Adana İmam Hatip Lisesi adı altında eğitim öğretim faaliyetinde bulunan bir okul olarak kullanılmıştır.

  Mülkiyeti Hayırlı İşler Yaptırma ve Devam Ettirme Derneği’nde bulunan ve içerisinde üç bağımsız binanın bulunduğu bu alan, kuzeyde iki, güneyde bir bina kalacak şekilde bahçe kısmından bir duvarla ikiye ayrılmıştır. Bu duvarın kuzey kısmındaki iki binadan taş yapı olanı tamamen modernize edilmiş, en gelişmiş eğitim-öğretim araç-gereçleriyle donatılarak yeni bir okul haline getirilmiştir. Aynı alandaki ikinci binanın tiyatro ve konferans salonu altındaki kısmı da yeniden elden geçirilerek, taş yapı olan derslikler binasının idare bölümü haline getirilmiştir.

Tüm alanı ortadan ikiye ayıran bahçe duvarının güneyindeki bina ise hâlen Adana İmam Hatip Lisesi ve Adana Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü olarak faaliyetini sürdürmektedir.

Okulumuzun alan ve binaları, Cihan Özel Eğitim Kurumları A.Ş. adında kurulan 14 ortaklı bir şirket tarafından 2005 Yılında Hayırlı İşler Yaptırma ve Devam Ettirme Derneğinden 8 yıllığına kiralanmış ve Özel Yeni Cihan İlköğretim Okulu adı ile 13 Eylül 2005 tarihinde açılmıştır.

            Okulumuzun güneyinde Adana İmam Hatip Lisesi ve Adana Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü,bulunmaktadır. kuzeyinde Ordu caddesini Füzuli caddesine bağlayan 12 sokak, doğusunda Merkez Park ve Seyhan Nehri, batısında Sadıka Sabancı İmam Hatip Lisesi Öğrenci Yurdu ve güneydoğusunda Sabancı Merkez Camii ve Arkeoloji Müzesi bulunmaktadır.

ÖZEL YENİ CİHAN İLKÖĞRETİM OKULU
Copyright 2008 Ó Commander Bilgisayar Video Kayıt ve Montaj Stüdyosu. All rights reserved. - www.adanavideo.com
w3c